تبلیغات
سردرد - ساخت داروی میگرن و امیدی نو در افراد میگرنی
نویسندگان سردرد

پزشکان نیوزیلندی نسبت به تولید دارویی جدید برای درمان سردرد‌های میگرنی ابراز امیدواری کردند.

به گزارش ایسنا، این پزشکان می‌گویند در بررسی‌های خود به پیشرفت‌هایی دست یافته‌اند که می‌تواند در تولید دارویی جدید برای درمان میگرن مفید باشد.

میگرن

به گفته این پزشکان، داروهای موجود برای درمان میگرن که یک اختلال عصب شناختی شایع است در بسیاری از بیماران بی‌تاثیر بوده یا با عوارض جانبی جدی همراه است. راهبردهای فعلی برای ارائه شیوه‌های درمانی جدید میگرن بر اساس دانشی است که به سطح هورمون ایجاد کننده درد به نام «کالسی‌تونین» در مبتلایان به میگرن مربوط می شود.

در سال‌های اخیر گروهی از داروها موسوم به «gepants» تولید شده‌اند که حمله‌های میگرنی را از طریق متوقف کردن فعالیت گیرنده‌های پپتیدی وابسته به ژن کالسی‌تونین از بین می‌برند. با این حال متخصصان به تازگی دریافتند که گیرنده دیگری به نام «AMY1» نقش مهمی در فعالیت پپتید وابسته به ژن کالسی‌تونین در زمان حمله میگرنی بازی می‌کند.

یکی از متخصصان این مطالعه گفت: در بررسی خود مشاهده کردیم پپتید وابسته به ژن کالسی تونین دومین نقطه از سطح سلول‌های عصبی احساس کننده درد به نام «AMY1» را فعال می‌کند که داروی «gepants» برای متوقف ساختن آن طراحی نشده‌ است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، پزشکان با بیان اینکه این یافته می‌تواند نقش کلیدی در درمان میگرن و تولید داروهای جدید داشته باشد، اظهار داشتند: بررسی‌های بیشتری لازم است انجام شود تا به طور دقیق مشخص شود که چگونه پپتید وابسته به ژن کالسی تونین و «AMY1» روی سلول‌های دخیل در بروز سردرد نقش دارند.
[ سه شنبه 25 فروردین 1394 ] [ 11:30 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]
نظرات
درباره وبلاگ سردرد

در این وبلاگ راهکارهای درمان و بهبود انواع سردرد رو براتون قرار میدم.
آمار وبلاگ سردرد
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :